Warszawa ul. Obywatelska 1 lok U14 kontakt@next.edu.pl 697 160 807
Warszawa ul. Obywatelska 1 lok U14 kontakt@next.edu.pl 697 160 807

Regulamin szkoły

Sprawdź jak działamy, przeczytaj Regulamin szkoły

Przedstawiamy Państwu regulamin naszej szkoły, który stanowi podstawę i opis naszej współpracy, określa zasady kwalifikacji słuchaczy, organizacji zajęć językowych oraz uczestnictwa w nich.

Zależy nam na dobrej współpracy, dlatego, aby rozwiać wszystkie wątpliwości, przygotowaliśmy katalog najczęściej zadawanych pytań.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kursu

Najczęściej zadawane pytania dotyczące zajęć

1. Jak mogę rozpocząć naukę w Next?

Wybierz kurs językowy, który Cię interesuje na naszej stronie internetowej. W naszej ofercie znajdziesz zarówno kursy grupowe, jak i indywidualne. Wypełnij test online i czekaj na kontakt z naszej strony.

2. Czy podręcznik wliczony jest w koszt kursu?

Nie. Podręcznik trzeba zakupić dodatkowo poprzez naszą stronę www.

3. Gdzie mogę sprawdzić program kursu, obecności na zajęciach lub wyniki testów?

Każdy uczestnik kursu w Next może sprawdzić program swojego kursu, obecności na zajęciach oraz wyniki testów logując się do dziennika on-line. Login i hasło uczestnik kursu otrzymuje po podpisaniu umowy.

4. Co to jest Formularz Kandydata Next?

Formularz Kandydata Next to dokument przygotowywany przez szkołę, który zawiera informacje o kandydacie, szczegóły dotyczące kursu i raport umiejętności nabytych przez słuchacza. Przeczytaj więcej o Formularzu Kandydata Next.

Część I. Informacje o kandydacie Next, czyli wszystkie informacje takie jak wyniki testu diagnostycznego pisemnego i ustnego, potrzeby językowe słuchacza, wstępny program kursu przygotowywany przez lektora prowadzącego kurs.

Część II. Tabela z zagadnieniami CEFR, czyli szczegółowa informacja na temat realizowanych zagadnień językowych. Lektor wypełnia plik prowadząc kurs.

Część II. Raport po kursie. Szczegółowe informacje na temat zrealizowanych zagadnień w czasie całego kursu, postępach Słuchacza oraz rekomendacje na przyszłość.

5. Mam uwagi do prowadzonego kursu. Co powinienem zrobić?

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z lektorem prowadzącym kurs lub z Dyrekcją szkoły. Możesz również wypełnić formularz reklamacyjny na naszej stronie. Dodatkowo, dwa razy w roku, przeprowadzamy ankietę na temat prowadzonych zajęć, a wyniki analizujemy i przedstawiamy na naszej stronie internetowej.

6. Czy mogę wziąć tablet do domu?

Tablety wykorzystywane przez lektorów w czasie zajęć językowych są własnością szkoły. Już wkrótce wszyscy słuchacze naszej szkoły będą mieli możliwość wykupienia kursu z tabletem, który będą mogli zabrać do domu i wykorzystywać do nauki języka obcego.

7. Jakie dokumenty wydaje szkoła słuchaczom?

Na koniec każdego kursu nasi słuchacze otrzymują Formularz Kandydata Next zawierający raport o postępach, rekomendacje oraz zakres zrealizowanego materiału oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w kursie językowym na danym poziomie językowym. Słuchacze, którzy ukończyli poziom językowy otrzymują certyfikat ukończenia poziomu językowego.

1. Nie mogę uczestniczyć w zajęciach grupowych. Co powinienem zrobić?

Jeśli nie możesz wziąć udziału w zajęciach, poinformuj o tym swojego lektora oraz wyślij informację email na adres: kontakt@next.edu.pl lub zadzwoń na numer telefonu 697 160 807.

2. Nie mogę uczestniczyć w zajęciach indywidualnych. Co powinienem zrobić?

Słuchacz ma prawo do odwołania zajęć indywidualnych. Fakt ten należy zgłosić lektorowi najpóźniej do godz. 16.00 w dniu poprzedzającym planowane zajęcia. Nieodwołana w tym czasie lekcja jest traktowana, jak lekcja, która się odbyła i należy za nią zapłacić.

3. Uczestniczę w kursie z autentycznymi materiałami. Czy otrzymam materiały z kursu?

Tak. Każdy lektor szkoły Next ma obowiązek wysłać materiały z zajęć na adres mailowy słuchaczy. Jeśli materiały mają zbyt duży rozmiar, lektor wysyła link do materiałów umieszczonych w chmurze szkolnej. W przypadku kursów z tabletem, wszystkie materiały udostępniane są poprzez to urządzenie.

4. Nie widzę swoich postępów w nauce języka obcego. Czy coś jest nie tak?

Proces nauki języka obcego jest długotrwały. Trudno jest określić, ile czasu zajmie nam zdobycie wiedzy i umiejętności właściwych dla wyższego poziomu językowego. Wiele zależy od motywacji słuchacza, predyspozycji, czasu poświęcanego na naukę poza zajęciami. Szczegółowo wszystkie poziomy znajomości języka obcego opisuje Europejski System Kształcenia Językowego.

5. Dlaczego mój lektor prowadzi zajęcia wyłącznie w języku obcym?

Nauka języka obcego przebiega podobnie do nauki języka ojczystego. Im więcej masz kontaktu z językiem obcym, tym lepiej. Lektor podczas zajęć tłumaczy nowe zagadnienia na różne sposoby – używa gestów, pokazuje przedmioty lub używa słów w kontekście. To techniki stosowane w nauczaniu języków obcych, które zapewniają skuteczność i długotrwałe efekty. Jeśli jakieś zagadnienie mimo wyjaśnień lektora jest dla Ciebie niejasne, zawsze możesz poprosić o dodatkowe przykłady i wskazówki, jak zrozumieć i utrwalić ten temat.

6. Moje dziecko potrafi odpowiedzieć w języku obcym tylko na proste pytania. Czy coś jest nie tak?

Jest to naturalny sposób nabywania języka obcego. W pierwszej kolejności osłuchujemy się z językiem, z wymową słów i udzielamy niewerbalnych odpowiedzi. W podobny sposób nauczyliśmy się języka ojczystego. Na kolejnych etapach dziecko powinno zacząć udzielać odpowiedzi przy użyciu pojedynczych słów a następnie budować proste zdania.

7. Czy lektor będzie zadawał prace domową?

Tak. Praca domowa jest ważnym elementem nauki języka obcego. Własna praca nad językiem, powtarzanie słownictwa oraz kontakt z językiem obcym poza zajęciami językowymi przynosi wiele korzyści. Im więcej czasu poświęcisz na naukę, tym szybciej będziesz widział swoje postępy.